Kıl Çadır Nedir ve Özellikleri Nelerdir?

Kıl Çadır Modelleri 2020
24 Mart 2020
Kıl Çadır Nereden Alınır?
24 Mart 2020

Kıl Çadır Nedir ve Özellikleri Nelerdir?

Eski Türk kültürüne ve peygamber efendimizin zamanındaki Arap kültürüne bakıldığında, hayatlar çoğunlukla çadırlar içerisinde geçmekte idi. Bu çadırlar, aslında günümüzdeki çadırlara göre daha sert ve dayanıklı malzemelerden yapılmaktaydı. Kıl çadır olarak adlandırılan bu modeller, keçi kıllarından imal edilmekte olup tamamen el ürünüdür. Dışarıdan herhangi bir rüzgârı almadığı gibi tüm iklim şartlarına da dayanıklı olan kıl çadırlar, ülkemizde birçok alanda tercih edilmektedir.

Kıl Çadır Nerede Kullanılır?

Günümüzde göçebe hayatı kalmadığı için bu tarz kıl çadırlar artık dekorasyon olarak kullanılmaktadır. Kullanılan kıl çadırların, betonarme bir binadan hiçbir farkı olmadığı gibi yüzde yüz doğal olduğu için yazın içeriyi ferah, kışın ise sıcak tutmaktadır. Bugün birçok bahçe kafe ve restoranlarda kıl çadırlar tercih edilmektedir. Özellikle bahçe dedik çünkü bahçeli alanlarda kıl çadırlar çok daha dekoratif durmaktadır. Bugün hizmet verdiğimiz kıl çadır müşterileri, işletmelerinde kullandıkları ürünlerden oldukça memnun kalıp olumlu dönüşler sağlamıştır.

Kıl Çadır Özellikleri

Herhangi bir nedenden dolayı çadır almayı düşünen kişiler, neden kıl çadır sorusunu sormaktan kendini alı koyamıyorlar. Aslında kıl çadır, diğer çadırlara göre oldukça farklı ve faydalı ürünlerdir. Kısaca bakacak olursak kıl çadırlar asla eskimez. Şiddetli rüzgara dayanıklı oldukları gibi yağmur ve karı içeri geçirmez. Yapısındaki özel üretimden dolayı akrep, yılan gibi zararlı hayvanları kendisinden uzak tutar. Uzun süreli ateş gelmediği sürece kolay kolay yanmaz.

Ayrıca kıl çadırların oldukça muhteşem görüntüleri vardır. Özellikle işletmeler tarafından tercih edilen kıl çadırlar, istenilen boy ve modelde üretilmekte olup Türkiye’nin her yerine hızlıca teslim edilir. Sadece işletmeler için değil bahçenizin bir köşesine yazın ferahlamak için yaşam alanı oluşturabilirsiniz.

1
Merhaba,
Size Nasıl Yardımcı Olmamı İstersiniz?
Powered by

Ara