Kıl Çadır İmalatı

Yörük Çadırı Nasıl Yapılır?
10 Kasım 2016
Yörük Çadırı
10 Kasım 2016

Kıl Çadır İmalatı

Kıl çadır imalatı yapılırken keçi kılları kullanılır. Keçi kılının yumuşaklığı kullanılarak elde dokuması kıl çadırlar, hiçbir katkı maddesi içermemektedir. Keçi kılının kendi doğallığı ile imal edilen kıl çadır fiyatları sanıldığı kadar da yüksek fiyat içermemektedir.

Ebatlara yada renklere göre olan fiyat aralıkları için tek bir fiyat söylemek doğru olmamaktadır. Fiyatlar ve çeşitler için bilgi almak istiyorsanız inceleme yapmanız gerekmektedir.

Kıl çadır dokuma konusunda Türkiye’nin her tarafından hayvan kıllarını tek tek toplayarak işlemektedir. Kıl çadır çeşitleri dokunmakta olan kumaşların dikim aşamasında belirlenmektedir. Elde edilen malzemeler tek tek dikim işlemine sokularak kıl çadırı elde edilmektedir. Kıl çadırın boyut ve çeşitleri şekli, uzunluğu dikim çeşitlerine göre belirlenmektedir. Kıl çadırı diğer adı ile Yörük çadırı olarak ta adlandırır. Genel konuşmak gerekirse, küçük direk üstü önü açık olarak yer alan çadırlara kara çadır ya da kıl çadır adı verilir.

37

www.kılçadır.com

Özel Yalıtımlı Kıl Çadır

Kıl çadır Toros keçilerinin kılının ilk olarak elle tek tek temizlenmesi, sonra modern makinalarla ayıklanarak ip haline getirilmesidir. İşlem sonrasında ip haline getirilen bu kıllar makine ya da el dokumasıyla elde edilerek dayanıklı çadırlara dönüştürülmektedir.

Yıllardır eski kuşaklardan beri süregelen kıl çadırları hala popülerliğini korumaktadır. Sizde en uygun kıl çadır koşullarını incelemek için hemen adresimizi inceleyebilirsiniz.

Kıl Çadır Boyutları

İnternet aracılığı ile her zaman en kaliteli kıl çadırlarını kolayca bulabilirsiniz.

Akdeniz bölgesindeyaşamaya devam eden keçilerin kılları hem uzun hem daha parlak olur. Bu özelliği ile keçiler kıl çadırının kalitesini en iyi şekilde belirlemektedir. Çadırların tamamında keçi kılı haricinde başka bir madde yer almamaktadır. İnternet üzerinden kıl çadır satışı haricinde keçi kılı alım, satımı faaliyetlerini de uygulamaktadır.

Akdeniz bölgesi içerisinde turistik alanlarda Yörük çadırı bolca kullanılır. Diğer bölgelerde kıl çadır ya da diğer ismi ile kıl çadırı olarak kullanılmaktadır.

Kıl çadır ülkemizde her bölgede kullanılır. Günümüzde bir çok dizi ve belgeselde ve sosyal medyada sıklıkla rastlanan kıl çadırlar çok popüler olmuştur. Kıl çadırdan mekan açan birçok işletmeci bundan kazançlı çıkmıştır. Bunu gören bütün girişimciler her bölgede farklı amaç için kıl çadırları tercih etmişlerdir.

1
Merhaba,
Size Nasıl Yardımcı Olmamı İstersiniz?
Powered by

Ara