Kıl Çadır Özellikleri

Kıl Çadır Nereden Alınır?
24 Mart 2020
Kıl Çadır Üretimi Yapan Firmalar
24 Mart 2020

Kıl Çadır Özellikleri

Günümüzde artık işletmeler, bilinen dekorasyon fikirlerinin dışına çıkarak daha farklı ürünler tercih etmeye çalışmaktadır. Sadece işletmeler için değil kamp yapmayı seven veya alanı olan kişiler de hem dekorasyon hem de farklılık için çeşitli modellere göz atmaktadırlar. Günümüzde çok bilinmeyen ancak hemen hemen her yerde kendini gösteren kıl çadırlar, muhteşem özellikle sahip ürünlerdir. Tamamen el işçiliği ve keçi kıllarından yapılan Yörük çadırları, gerek işletmeler gerekse bireyseller için vazgeçilmez ürünler haline gelmiştir. En uygun fiyatlar ile satılan kıl çadır özellikleri nelerdir?

Kıl Çadır Özellikleri Nelerdir?

Çadır denildiğinde akla ilk olarak kampta kullanılan naylon çadırlar gelmektedir. Ancak burada bahsettiğimiz kıl çadırlar, tamamen keçi kıllarından üretilen ve orta Asya’nın sert rüzgârlarına dayanan, Türklerin en çok kullandığı çadırlardır.

Kıl çadır özelliklerine göz atacak olursak başta rüzgâra dayanıklılık gelmektedir. Orta Asya’nın ser rüzgârlarına bile dayanıklı olan bu çadırlar, özellikle o tarihlerde sıkça kullanılmakta idi. Ayrıca kıl çadırlar her türlü hava koşullarına da dayanıklıdır. Yağmur ve karı içeriye geçirmez. En çok tercih edilme nedenlerinden biri de ferahlıktır. Kıl çadırlar, keçi kıllarından özel olarak imal edildiği için yazın oldukça ferah ve serin, kışın ise sıcaktır. Bu sayede klima ve benzeri ısınma araçlarına gerek kalmaz. Kıl çadırlar, yapısındaki özel malzemeler nedeni ile zararlı hayvanları kendinden uzak tutar. Akrep, yılan gibi hayvanlar bu çadırlara yaklaşamaz.

Kıl Çadır

Muhteşem bir otantik görüntüsü olan kıl çadırlar, günümüzde herkes tarafından beğenilmektedir. İsterseniz evinizde bahçenizin bir köşesine yaşam alanı yapın, isterseniz de işletmenize estetik ve otantik bir görüntü katın. En uygun fiyat garantisi, kapınıza kadar teslimat ve kurulum için bizleri arayabilirsiniz.

Ara

WhatsApp WhatsApp us