Kıl Çadır Üretimi Yapan Firmalar

Kıl Çadır Özellikleri
24 Mart 2020

Kıl Çadır Üretimi Yapan Firmalar

Kıl çadır kullanım yerleri örneği bir model

Orta Asya’da yaşayan Türklerin kullandığı kıl çadırlar, bugün de oldukça tercih edilmektedir. Kıl çadırların birçok özelliği bulunduğu için sadece işletmeler değil hususi kullanım yapacak olan kişiler de sıkça talep etmektedir. Kıl çadırlar, isminden de anlayabileceğiniz gibi sadece keçi kılından üretilmektedir. Ancak kıl çadır üretimi yapan firmaları araştırır iken dikkat etmek gerekir. Çünkü bazı firmalar, yüzde yüz keçi kılı diyerek dokuma esnasında araya başka maddeler de sokabiliyor. Bu yüzden sizleri tamamen doğal ve keçi kılından üretim yapan firmamıza bekliyor, kalitenin ve güvencenin adresini burada bulacağınızı garanti ediyoruz.

Kıl Çadır Üretimi

Kıl çadır üretimi dışarıdan görüldüğü kadar basit bir iş değildir. Oldukça ince detayları bulunan üretimde, atlanan en ufak bir nokta kullanacak olan kişiyi zor durumlara sokabilir. Genel olarak kış çadır üretimimiz şu şekilde yapılmaktadır.

  • Kıl çadırlar, keçi kıllarından üretilmektedir. Çok dikkat edilerek dikilir. Eğer dikkat edilmeyip özen gösterilmeden makineye girer ise eklem yapılan yerlerden su sızdırabilir.
  • İp haline getirilen keçi kılları, ilk olarak dikim yapılan tezgâhlarda kabartılarak temizlenir. Pamuk haline geldikten sonra özenle eğrilir ve yumak haline getirilir.
  • Kıl çadırlar siparişe göre özel hazırlandığı için sizin verdiğiniz ölçüye göre çıkrığa sarılır.
  • Çıkrığa sarıldıktan sonra deseni desenleri ayrılır. Bobine sarılan yumaklar, tezgâha takılarak dokunmaya başlanır.
  • Son olarak tezgâhtan çıkan kıl çadırlar, birleştirilerek kesim işlemi yapılır. Bu noktada sizin verdiğiniz siparişteki model ortaya çıkarılır.

Kıl çadır üretimi yapan firmalar arasında bulunan firmamız, alanında uzman kişileri bünyesinde barındırmaktadır. Kıl çadır dokuma işlemi ustalık gerektirdiği için mutlaka bu alanda tecrübesi olan ve ustalaşmış kişiler ile beraber çalışırız. Verdiğiniz siparişler, en kısa sürede hazır hale getirilir ve anında teslimat gerçekleştirilir.

Ara

WhatsApp WhatsApp us