Kıl Çadır Ürünleri

Otağ Çadırlar
9 Kasım 2016
Oba Çadırları
10 Kasım 2016

Kıl Çadır Ürünleri


Kıl çadır ürünleri oteller içerisinde daha çok Türk geceleri içerisinde gözleme çadırı adı altında kullanılmaktadır. Kıl çadırları keçi kılı türünden ip yapılarak daha sonra tezgahlarda dokunmaktadır.

Kıl çadır ürünleri kullanan kişilerin tercih nedeni çadırın pek çok özelliğe sahip olmasından kaynaklanmaktadır. Kıl Çadırının taşımış olduğu özel sistem yağmuru hiçbir zaman geçirmemesidir. Bununla beraber sıcak dönemlerde serin, soğuklarda ise sıcak tutma özelliği bulunmaktadır. Çadırın bu yapısı keçi kılının yağmurda şişmesinden kaynaklanmaktadır. Bu nedenle kıl çadır kuruluyken yağmur yağdığı zaman şişerek dokuma gözenekleri tamamen kapanmaktadır.

Kıl çadır ürünleri hava akımını keserek dışarıda soğuk havayı içeriye sokmamaktadır. Sıcak zamanlarda ise gözenekler tamamen açılarak dışarıda sıcak bir havada çadırın içi serin olmaktadır. Dokuma gözeneklerinden içeri rüzgârı süzmesi genellikle kıl çadırının tercih edilmesine sebep olur.

Günümüzde genel olarak bu çadırlar artık otel, restoranlarda kıl ve yörük çadırı şeklinde tercih edilmektedir.

31

www.kılçadır.com

Kıl Çadır Avantajları

Günümüzde otel fiyatları ya da pansiyon fiyatları oldukça yüksektir. Uzun süreli tatil yapmak istediğiniz zaman çok büyük paralar ödemek zorunda kalabiliyorsunuz. Kıl çadır fiyatları otel ve pansiyon fiyatları oldukça düşüktür. Kıl çadırlar keçilerin üzerindeki kıllardan üretilmektedir. Otağı çadırı olarak da bilinmeye devam eden kıl çadırlar, yaz aylarında sıcağı kış aylarında ise soğuğu çadır içine geçirmemektedir.

Yörük çadırı istenilen renklerde yapılabileceği gibi, tek renk olarak da seçilebilir. Kıl çadırları eski geleneklerimize uygun tarihimiz içerisinde de kullanılmış kültürümüzün bir parçası olarak bulunan çadırlardan birisidir.

Kıl Çadır Özellikleri

Kıl çadır ürünleri dokuma faaliyetlerinde çobanlardan Türkiye genelinden ihtiyaç kadar olan kıllar kısa zamanda toplanmaktadır.

Eğlence sektörünün daha çok tercih ettiği kıl çadır çeşitleri sıra gecelerinin vazgeçilmez çadırlarından birisidir. Sağlamış olduğu farklı havasının büyüsüyle sıra gecelerinde kullanılan kıl çadır fiyatları günümüz durumuna göre çok yüksek fiyatlandırılmamaktadır.

Eski zamanlardan beri kullanılan kıl çadırlar turistik amaçlı yer almaktadır. Sizde en uygun kıl çadır fiyatlarını araştırma yapabilirsiniz. Çadır üretimi alanında detaylı bilgi almak için bizi arayabilirsiniz. Firmamız bütün kıl çadır ürünlerinin üretim ve satışını yapmaktadır.

1
Merhaba,
Size Nasıl Yardımcı Olmamı İstersiniz?
Powered by

Ara