Otağ Çadırlar

Kıl Çadır Kullanım Alanları Nereleridir?
9 Kasım 2016
Kıl Çadır Ürünleri
10 Kasım 2016

Otağ Çadırlar

Otağ  çadırlar, Yörük çadırı, kıl çadırlar olarak anılan bu çadır türleri dayanıklılık, su geçirmezlik ve sürüngen hayvanların çadır içerisine girememesine göre tasarlanmış çadır türleridir. Bu çadır türü Türkiye’de en fazla kullanılan çadır türü olarak bilinir.

Osmanlı zamanından beri kullanılan kıl çadır çeşitleri yaz aylarında serin, kış aylarında ise sıcak tutması ile bilinirler. Kesinlikle ateşe ve dışarıdan gelecek olan darbelerin çadıra zarar vermemesi hususunda uygun bir şekilde tasarlanmıştır.

Eski zamanlarda otağ çadırlar göçebelerin kullandığı bu çadır tipi, şimdilerde tatil mekanlarında kafe restoran ve tatil mekanı olarak kullanılmaktadır. Birçok kişinin kamp alanlarında tercih ettiği kıl çadırlar, otel ve pansiyon fiyatlarından çok daha uygun bulunmaktadır.

32

www.kılçadır.com

Hem Eskiyi Hatırlatan, Hem De Otantik Bir Görüntü

Osmanlı zamanını hatırlatması ile eski bir yapıya sahip olan otağ çadırları günümüzde otantik bir hava ile çevrenizdeki herkesten farklı bir tatil yapmanızı sağlıyor. Deniz kenarlarına kamp için kurulabilen kıl çadırlar uzun süre kullanıma da müsait.

Otağ çadırlar  müşteri isteğine göre bölümleri, bezi, büyüklüğü açısından hesaplanarak özel yapılmaktadır. Özel yapım olan bu çadırlar uzun süre kullanıma müsaittir. Kesinlikle iç kısımlarında koku veya kötü bir hava oluşturmazlar, iç kısımlarında çadırın kumaşı itibari ile havanın sürekli temiz olduğu görülmektedir.

Kıl Çadır Nereden Almalı?

Kıl çadır satan firmalar her yerde konumlanabilir. Satışlar internet üzerinden de yapıldığı gibi, imalat yapılan firmalarda eve teslim ofise teslim gibi seçenekler kullanarak müşterilerine kolaylık tanımaktadır. Kurulum hakkında da kıl çadır satan firmalar mutlaka yardım etmekte veya kurulum hususunda kullanıcıyı bilgilendirmektedirler.

Kıl çadır  alırken kumaşın el işlemesi olduğuna, su geçirmezliğine, sürüngen hayvanlar çadırın içine girebiliyor mu? Bu seçenekler mutlaka araştırılmalıdır. Genellikle tüm firmalar bu seçenekler altında oluşturdukları kıl çadır çeşitlerini satmaktadır.

Uzun senelerden bu yana ülkemizde kullanılabilen kıl çadırlar, bir çok isimle de anılmaktadır. Bu isimler; Padişah çadırı, keçi çadırı, Türkmen çadırı, Türk çadırı, Osmanlı Çadırı, Hünkar Çadırı, Hanedan çadırı, Oba çadırı, Yörük çadırı, Kara kıl çadır olarak da anılmaktadır.

1
Merhaba,
Size Nasıl Yardımcı Olmamı İstersiniz?
Powered by

Ara