Yörük Çadırı Nasıl Yapılır?

Kıl Çadırı Fiyat
10 Kasım 2016
Kıl Çadır İmalatı
10 Kasım 2016

Yörük Çadırı Nasıl Yapılır?

Yörük çadırı nasıl yapılır?

Kıl çadır modelleri eski zaman o kadar çok tercih edilmiş ki, dışarıda yaşayan pek çok Türk bu çadırların hep özlemini çekmiştir. Eski dönemlerde insanlar onlar çadırda, serbest ve hür nefes almanın hasretini yaşamıştır. Türkler bu çadır modellerinde serbest ve hür şekilde yaşamanın farklı bir anlamı olarak görüyorlardı. O dönemlerde Çin’de yaşamış olan Göktürk şehzadesi, kendisine sunulan konutu beğenmemiş ve o evin bahçesinde kurdurduğu bir kıl çadırında yaşamıştır.

Yörük çadırı nasıl yapılır ? Sorusuna gelince şöyle açıklayabiliriz.Kıl iplik çeşitlerini dokuma tezgâhlarına koyarak dokuma aşamasına geçilmektedir. Çok zor şartlar içerisinde dokunmaya başlayan bu kıl iplikler bir araya gelerek kıl çadır kumaşı elde ediliyor. Hazır hale getirileniplik kumaşı istenilen çeşitlere göre dikim aşamasına gönderiliyor. Kıl çadır işçilikleri her durumda uzman bir ekip tarafından yapılması gerekir.

8

www.kılçadır.com

En Güvenilir Çadır Türü Kıl çadır

Her türlü hava çeşitlerine uygun bulunmasından dolayı kıl çadırlarıgaranti kapsamı altında satılmaktadır.Kıl çadır modelleri uzun süreli kullanımlara uygun olarak yapılmıştır. İstediğiniz her mevsimde bu modellerehemen kolayca erişebilirsiniz.

Türk uygarlıklarından beri kullanılan kıl çadırları günümüzde kullanılmaktadır. Sizde en modern ve dayanıklı kıl çadır fiyatlarına erişmek için hemen internet üzerinden sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Yörük Çadırının Artıları

Ülkenin her yerinden toplanan keçi kıllarını imalathane içerisinde tek tek temizlik işlemine koyulmaktadır. Siyah ve beyaz renk dâhilinde elde edilen bu kıllar ip yapılmaktadır. Hazırlanmış olan iplikleri dokuma için hazırlanmakta ve düzgün bir sıraya koyulmaktadır.

Kıl çadır modelleri yaz ayı boyunca serin tutmakta kışları ise sıcacık yapmaktadır. Günümüzde kıl çadır imalatı modelleri pek çok alanda kullanılmaktadır. Çadırlar birinci sınıf hammaddeden imal edilmektedir. Fabrika dokuması olarak bulunan çadırlar hiçbir katkı maddesi içermemektedir. Tabakhanelerde kıldan yapılan çadırlardan olmamaktadır. Çadır modellerinde akrep, yılan ve böcek gibi zararlı hayvanlar yaklaşmamaktadır.

İstediğiniz ölçüye göre özel kıl çadır yaptırabilirsiniz. Kıl çadırlar genellikle el dokumacılığı ile yapılır, sinek, akrep, yılan gibi hayvanların giremeyeceği gibi tasarlanan kıl çadırı yörük çadırı olarak da anılmaktadır. Kıl çadır modelleri çok fazladır. Her modele göre kıl çadır yaptırılır.

1
Merhaba,
Size Nasıl Yardımcı Olmamı İstersiniz?
Powered by

Ara