Yörük Çadırı

Kıl Çadır İmalatı
10 Kasım 2016
Kıl Çadır
10 Kasım 2016

Yörük Çadırı

Yörük Çadırı belli bir  toprağa bağlı kalmayan, devamlı göç halinde bulunan bir yaşam stilinin ürünüdür. Yani, Kıl Çadır, göçebe hayvancılık konusunda üretim durumuna en uyumlu olan taşınabilir konut tipi olarak yer alır. Çadırın taşınabilmesi, kurulması ve sökülmesi gayet kolay olmasından dolayı, yapımında esas malzeme olan kıl, göçebenin kendi yetiştirmiş olduğu siyah kıl keçilerinden elde edilir. Göçebenin konutu olarak bulunan Yörük çadırı meydana getirmesi için dışarıdan malzeme almasına gerek kalmamaktadır.

Kıl çadır farklı hava koşullarında rahatlıkla kullanılır. Çadırların içi yaz aylarında güneş geçirmez ve iç mekanı serin olmaktadır. Bunun yanında, çadırın yerle birleştiği kısımlardan rüzgarın gelip gitmesi için açıklıklar yer alır. Kıl çadır yağmur geçirmemektedir. Yağmur, kılların örgüleri arasındaki gözenekleri tamamen doldurur ve çadırın ve çadırın eğim bölümünden kenarlara doğru akar. Kıl çadır kış aylarında ise gene siyah olmasından nedeni ile ısıyı içeride tutmaktadır. Kışın çadırlar daha kapalı olmakta ve iç mekana ateş yakarak da ısıtılmaktadır.

29

www.kılçadır.com

Yörük Çadırının Özellikleri

Soğuk ve sıcağı içine geçirmeyen Yörük çadırı çeşitleri, her renkten ve her ebattan imal edilmektedir. Yörük çadırları havayı çadır içerisinde sürekli oda sıcaklığında tutarak dışarıdaki havanın nemini, sıcaklığını veya soğukluğunu içeriye sokmamaktadır.

Sağlam ve esnek bir yapıya sahip olan Yörük çadırı kolay kurulumu sayesinde kullanımı da gayet kolay çadır modelleri arasındadır.

Yörük Çadırı içerisine yılan, akrep ve tüm haşerelerin girmesini engelleyecek şekilde tasarımı yapılmıştır. İstenilen ebatlarda ve istenilen renklerde imal edilen kıl çadırlar her alanda kullanılabilir.

Yörük Çadırı Kullanan Ülkeler

Yörük çadırı normal koşullarda göçebe çadırı özelliğindedir. Bu özelliği nedeni ile taşınması her zaman kolay ve her yere kurulmaktadır. Kıl çadır Asya üzerinde ve Arap ülkeleri de dahil olmak üzere pek çok bölgede sıkça rastlanmaktadır. Kusursuz tasarımı ile beraber kıl çadır modellerimiz ile müşterilerimize her zaman en iyi fiyat koşullarını sunuyoruz.

İsteğe bağlı olarak üretilebilen kıl çadır ebatlarına, kalitesine, farklılıklarına göre değişmektedir. Bir restoran açmak için alacağınız bir kıl çadırla, iki kişilik tatil için aldığınız kıl çadır arasında fiyat farklılığı bulunmaktadır.

Özel bir havaya sahip kıl çadırlar, kalite durumuna göre fiyatlandırıldığında çok yüksek de bir fiyatla ölçülendirilmemiştir. Her model ve büyüklükte üretilen  kıl çadırın sabit bir fiyatı olduğu söylenemez.

1
Merhaba,
Size Nasıl Yardımcı Olmamı İstersiniz?
Powered by

Ara